Danışmanlıklar

Ankara TEKMER, girişimcilik yolculuğunda karşılaşılan yatırım, finans ve Ar-Ge-teşvik konularındaki engelleri aşmak ve girişimleri bir sonraki aşamaya taşımak üzere, girişimcilere bu alanlarda ücretsiz danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Girişimcilerin 5746 Sayılı Kanun muafiyetlerinden yararlanabildiği bir teknoloji merkezi olan Ankara TEKMER bünyesinde mevzuata hakim ve girişimcilere ihtiyaç duydukları finansal konularda destek olabilecek muhasebe uzmanı yer almaktadır.

Ayrıca, girişimcilere gerek günlük operasyonel faaliyetlerinin sürdürülmesi gerekse de yatırım görüşmelerinde, başta şirketler ve sözleşmeler hukuku olmak üzere, fikri mülkiyet ve teknoloji hukukunun her ayağında, ihtiyaç duydukları hukuki desteği sunacak bir hukuk danışmanı bulunmaktadır.

Girişimcilerin ulusal ve uluslararası teşvik programlarından yararlanabilmesi amacıyla başvuru ve proje yazılım süreçleri konusunda destek verecek Ar-Ge teşvik danışmanı da Ankara TEKMER bünyesinde yer almaktadır.

Kiralık Ofisler

Ankara TEKMER’de, girişimcilerin tüm ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış modern ve rahat ofisler, kübikler ve ortak çalışma alanları bulunmaktadır.

Girişimcilerin Ar-Ge projeleri ile başvuruda bulunarak yer alabileceği ofisler, firmalara özel çalışma alanları sunarken; aynı zamanda ortak çalışma alanları da girişimcileri bir araya getirmekte ve etkileşim içerisinde projelerini geliştirebilme imkanı sunmaktadır.

Etkinlik Alanı

Ankara TEKMER’de yarışma, hackathon, seminer ve panel benzeri tüm etkinliklere ev sahipliği yapabilecek bir etkinlik alanı mevcuttur.

Rahat ve modern bir tasarım ile hazırlanmış olan alan, çeşitli etkinlikler için kiralanabilmekte ve geniş imkanlar sağlayabilmektedir.

FabLab

Ankara TEKMER’de, girişimcilerin müşteri doğrulama ve ürün geliştirme süreçlerinde modelleme ve ön prototipleme imkanı sunan alt yapı ile hazırlanmış FabLab bulunmaktadır.

3D printer, masaüstü CNC Router, kaynak makinası ve benzer malzemelerin yer aldığı FabLab, girişimcilere sürdürülebilir ürün tasarımlarını üretebilecekleri imkanı sağlamaktadır.

Oyun Alanı

Rahatlamaya ve birlikte eğlenmeye imkan tanıyan PlayStation odası.

Kafeterya

Ankara TEKMER bünyesinde yer alan kafeterya ve sosyal alan ile girişimciler daha özgür, keyifli ve sosyal bir iş yaşamı içerisinde yer almaktadır. Görüşmelerin ve toplantıların gerçekleşebileceği veya dinlenme için tercih edilebilecek alanlar, girişimcilere geniş imkanlar sunmaktadır.

Toplantı Salonu

Ankara TEKMER’de 10-18 kişiye uygun masa düzeni ile hizmet veren ve saatlik, yarım gün veya tam gün olarak kiralama alternatifleri bulunan bir toplantı salonu bulunmaktadır.

Danışmanlıklar

Ankara Tekmer, girişimcilik yolculuğunda karşılaşılan yatırım, finans ve arge-teşvik konularındaki engelleri aşmak ve girişimleri bir sonraki aşamaya taşımak üzere bu alanda danışmanlık hizmetlerini girişimcilere ücretsiz sağlamaktadır.

Ankara Tekmer, 5746 Sayılı muafiyetlerden girişimcilerin yararlanabileceği bir teknoloji merkezidir. Bünyemizde mevzuata hakim, hem girişimcilere bu alanda ihtiyaç duydukları konuda hem de muhasebe ve finans konularında destek verecek muhasebe danışmanımız bulunmaktadır.

Girişimcilerin yatırımcı görüşmelerine başlamadan önce ve yatırım turlarına hazırlanırken ihtiyaç duydukları her türlü hukuki süreçte, fikri sınai ve mülkiyet hakları ve durum tespit hazırlıkları konusunda destek verecek hukuk danışmanımız bulunmaktadır.

Girişimcilerin yararlanabileceği ulusal ve uluslararası birçok teşvik programı bulunmaktadır. Arge teşviklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin hangi desteklere, nasıl başvurmaları gerektiği ve proje yazım süreçleri konusunda destek verecek arge teşvik danışmanımız bulunmaktadır.

Kiralık Ofisler

Ankara Tekmer’de kiralanabilir ofisler, kübikler ve ortak çalışma alanları bulunmaktadır.

Ankara Tekmer içerisinde yer alan kapalı ofisler seçici kurula sunulacak proje sonrası alınacak onay ile kiralanabilmektedir.

Kapalı ofis dışında yine kurul sonrası kiralanabilecek ayrıca tek kişilik kübikler bulunmaktadır.

Günlük veya aylık sınırlı kullanım modellerine hizmet edecek ortak çalışma alanları da yer almaktadır.

Proje gerektirmeyen ve direk kiralanabilir ofis alanı Leap kısmında bulunmaktadır.

Etkinlik Alanı

Ankara Tekmer’de fonksiyonel tasarlanmış alt yapı sayesinde kiralanabilir toplantı, hackathon, B2B etkinlikler hatta konser düzenlenebilecek etkinlik alanı mevcuttur.

Saatlik, yarım gün veya tam gün kiralama alternatifleri bulunan 10-18 kişiye masa düzeni ile hizmet verecek toplantı salonu, katlanabilir kapılar ile yaklaşık 100 kişilik konser alanına dönüşen bir etkinlik alanı bulunmaktadır.

Tanıtım günleri, yatırım buluşmaları, etkinlik sunumları, şirket eğitimleri gibi aklınıza gelen etkinlikleriniz için Ankara Tekmer’e bekleriz.

FabLab

Ankara Tekmer’de 3D printer, masaüstü CNC Router, kaynak makinesi gibi modelleme ve ilk prototipleme imkanı sunan makineler bulunmaktadır.

Müşteri doğrulama sürecinde girişimcilerin maliyetlerini azaltmak için endüstriyel tasarım, modelleme ve prototip oluşturmak için minimum sürdürülebilir ürün tasarımlarını üretebilecekleri makineler Ankara Tekmer girişimcileri başta olmak üzere hizmet almak isteyen girişimcilere de sunulmaktadır.

Oyun Alanı

Rahatlamaya ve birlikte eğlenmeye imkan tanıyan PlayStation odası.

Kafeterya

Ankara Tekmer'de yer alan kafeterya ve sosyal alanlar ile daha özgür ve sosyal bir iş yaşamı içerisinde networking imkanları da yer alıyor.

Girişimci ve yatırımcıların birlikte kahve içebilecekleri, play station oynayabilecekleri, dinlenme ve lounge alanlarında beyin fırtınası yapabilecekleri keyifli ortamlar Ankara Tekmer içerisinde bulunmaktadır.

Toplantı Salonu

Ankara Tekmer’de fonksiyonel olarak tasarlanmış alt yapı sayesinde saatlik, yarım gün veya tam gün kiralama alternatifleri bulunan ve 10-18 kişiye masa düzeni ile hizmet verecek toplantı salonumuz bulunmaktadır.

KOSGEB ve Atılım Üniversitesi İşbirliği ile